Pasaka – nepasaka apie gražiąją planetą

Mergina vėl uždengė tigrui akis. Kai šis atsimerkė, jie jau buvo nebe Žemėje. Priešais juos plytėjo nuotabaus grožio laukas su pilkais, keistos formos augalais. Jie priminė šepetėlius, o viršūnėlės buvo lengvai užlinkę į apačią. Užlinkimo vietoje prie kiekvieno augalo buvo prisitvirtinę spalvotus liežuvėlius primenantys “žiedai” – tamsiai geltonos spalvos su puslankiu einančia oranžinės ir šiek tiek platesne raudonos spalvos juostele. Dangus buvo lygiai tokios pat spalvos – tamsiai geltonas su puslankiu einančia oranžinės ir raudonos spalvos juosta. “Žiedai” buvo tarsi mažytės virš jų plytinčio dangaus replikos. Vienoje vietoje esančios spalvos buvo tarsi susiję su kitoje vietoje esančiomis spalvomis. Viskas buvo tarsi gyva. Tai kas vyko vienoje vietoje, tarsi įtakojo tai, kas vyko kitoje. Vieni reiškiniai keitėsi į kitus. Kai spalvos danguje sujudėjo, “žieduose” buvusios spalvos taip pat sujudėjo, ir visi “žiedai” pavirto į margasparnius drugelius.

Prieš akis atsivėrė kitas, ne mažiau nuostabus augalų laukas. Ten žydėjo ryškios tamsiai raudonos spalvos gėlės, šiek tiek panašios į raudonas rugiagėles, tik daug didesniais žiedais. Virš jų plytėjo vientisos, tamsiai geltonos spalvos dangus. Atrodė, kad net ir oras buvo tamsiai geltonas.

Tuomet virš pirmo lauko pradėjo lyti mažais burbuliukais. Jie palengva tamsėjo ir pasidarė mėlyni, beveik violetiniai, panašiai kaip mėlynės. Staiga visi burbuliukai lyg vėjo pagauti išsirikiavo į horizontalią plokštumą. Tuomet vėl tarsi viesulo pagauti įsisuko į verpetą. Planetoje buvo gausybė labai keistų, bet kartu labai nuostabių reiškinių, kurių negalima su niekuo palyginti ir jokiais žodžiais apibūdinti. Viskas toje planetoje buvo labai mistiška ir siurrealu, be galo nuostabių ir paslaptingų jėgų valdoma. Žemėje yra tam tikrų užuominų į panašius pasaulius kaip šis, tačiau tos užuominos nė iš tolo jiems neprilygsta kaip parduotuvės vitrinoje stovintis manekenas neprilygsta tikram, gyvam žmogui.

Tuomet mergina sugniaužė delną ir, jį atgniaužusi, paleido į orą keletą lengvų, beveik permatomų, tamsiai geltonos spalvos šalių. Tarsi vėjo pagauti jie pradėjo plaikstytis ore, ir netrukus iš jų kontūrų pradėjo ryškėti toje planetoje gyvenačių būtybių siluetai. Tai buvo labai dvasingos būtybės. Šviesios, geros, tyros, laisvos ir lengvos, nepaveiktos jokio Žemiško materializmo ar emocijų. Planetos gerove rūpinosi Vyresniųjų taryba.

Bet tai dar buvo ne viskas, ką norėjo parodyti mergina. Kiekviena šioje planetoje gyvenanti dvasia buvo susieta su kuria nors kita dvasia. Kaip in yra susietas su yang. Ji norėjo parodyti dvi tokias dvasias iš arčiau. Viena dvasia dalyvavo Vyresniųjų tarybos veikloje ir buvo atsakinga už svarbių sprendimų priėmimą. Kita dvasia gydė dvasias nuo neigiamo Žemės ir kitų, mažiau dvasiškai pažengusių planetų poveikio. Šioje planetoje gyvenančios būtybės buvo labai tyros, ir joms žemiškos emocijos buvo mažai pažįstamos, bet pasiekdavo ir paveikdavo jas panašiai kaip žemiškas būtybes paveikia virusai ir kitokios ligos. Pagrindinis vaistas, kuriuo nuo emocijų susirgusios dvasios buvo gydomos, buvo ramybė. Apskritai ramybė buvo pagrindinis šios planetos bruožas.

Šios dvi dvasios buvo ypatingos ne tik tuo, kad rūpinosi planetos ir jos gyventojų gerbūviu, bet ir tuo, kad kažkada labai seniai jos šitą planetą pačios ir įkūrė. Sunku paaiškinti kaip galima sukurti planetą, bet dvasiniame pasaulyje nėra nieko neįmanomo. Visi gražūs dalykai atsiranda iš tyros energijos ir pažengusios dvasios gali pasirinkti – prisijungti jau prie egzistuojančios planetos ar įkurti savo. Žemėje žmonės stato namus ir gimdo vaikus, ir tai nieko nestebina.

Gali būti, kad viena dvasia išreiškė daugiau aktyvųjį pradą, o kita pasyvųjį, o galbūt tie pradai kaitaliojosi vietomis ir veikė vienas kitą taip, kaip šioje planetoje egzistuojančios spalvos veikė viena kitą. Gal tos spalvos ir viskas, kas egzistavo toje planetoje, buvo tik jų pačių sielų ir dvasinės prigimties išraiška. Gal taip ir vyksta kūryba. Gal taip ir gimsta nuostabūs ir dar niekur neregėti pasauliai. Gal ir Žemėje kažkas panašiai atsiranda, tik daug paprastesniais ir primityvesniais pavidalais.

Ilgai galvojusios šios dvi dvasios kartą nusprendė palikti kuriam laikui savo nuostabią planetą ir nukeliauti į Žemę. Galbūt jų žinios ir patirtis galės pasitarnauti žmonijos labui. Galbūt jie pažins geriau ten esančias emocijas ir galės geriau padėti savo planetos būtybėms, kai sugrįš. Nors žinojo, kad, įsikūnydama Žemėje, kiekviena dvasia įsipareigoja pereiti karminius, į viršų spirale kylančius mirties ir atgimimo ciklus, tačiau nusprendė, kad, nepaisant visų jų laukiančių kančių ir išbandymų, įsikūnyti ten vis tiek verta. Paskui jie galės grįžti atgal namo ir vėl gyventi ten tiek, kiek tik patys norės, arba paskirti ką nors vietoje savęs ir įkurti vėl naują planetą – gal kažkuo panašią į Žemę, kurioje lankėsi. Gal ir gražioji planeta buvo kažkuo panaši į anksčiau aplankytus pasaulius. Juk, ir žmonių vaizduotė remiasi anksčiau turėtomis patirtimis ir matytais vaizdais.

Tai nebuvo pati lengviausia kelionė. Jiems teko patirti visą eilę žmogiškų emocijų ir išgyvenimų. Tiek gerų, tiek ir blogų. Prieš atsisveikindami su vyresniaisias, jie susitarė, kad kiekvienąkart kai jie pamirš savo tikruosius namus, kai pamirš vienas kitą, kai pamirš savo tikrąją misiją, jiems bus priminta. Jie žinojo, kad ateis laikas, kai jie taps vėl tuo, kuo buvo anksčiau, kai supras, kad viskas buvo tarsi sapnas, kai nubus ir vėl gyvens amžinai. Ten, kur nėra nakties ir tamsos, nei kančios, nei materijos, kur sielos gali laisvai keliauti ten, kur pačios nori, bet ne aukščiau nei pasauliai, kuriuos užsitarnavo, tarnaudamos tam, kas yra visko kūrėjas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: